Dorota Jaworska

tel.: +48 607 332 306

 

Jestem psychologiem, psychoterapeutą Gestalt rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Gestalt.

 

Ukończyłam 4 letnią podyplomową szkołę Psychoterapeutów Indywidualnych i Grupowych Gestalt w Krakowie w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt akredytowaną przez EAGT i EAP.

 

Od 2008 roku współtworzę Therapeuticus.

 

W pracy z klientem kieruje się zasadami terapii Gestalt. Według jej założeń zjawiskiem kluczowym w rozwoju człowieka jest kontakt z samym sobą oraz z otoczeniem. Jego brak jest źródłem wszelkich problemów emocjonalnych, rozwojowych, egzystencjalnych itp. Kontakt jest zatem podstawowym czynnikiem w pomocy drugiemu człowiekowi – dziecku i dorosłemu – w jego rozwoju, przekraczaniu trudności, rozwiązywaniu problemów, leczeniu zaburzeń, rozwijaniu zasobów.

 

Doświadczenie zawodowe zdobywam współpracując z organizacjami pozarządowymi oraz ośrodkami pomocy społecznej pomagając osobom w kryzysach oraz doświadczającym przemocy.

 

Pracuję z osobami doświadczającymi nerwic, depresji, wypalenia zawodowego, stresu, kryzysów małżeńskich, konfliktów okołorozwodowych, rozstań, strat, żałoby, zaburzeń odżywiania, dolegliwości psychosomatycznych, przemocy, problemów wychowawczych.

 

Prowadzę psychoterapię indywidualną, psychoterapię par, osób dorosłych i młodzieży, konsultacje, grupy wsparcia i warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców oraz grupy wsparcia i edukacyjno – rozwojowe dla dorosłych i młodzieży.

 

Regularnie superwizuję swoją pracę u certyfikowanych superwizorów EAGT.